ÚČTOVNÍCTVO v systémoch Helios

Riešenie v systémoch Helios je určené spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú vedením účtovnej, mzdovej, personálnej agendy, ktoré poskytujú daňové poradenstvo, alebo ktoré poskytujú audítorské služby. Na druhej strane účtovníci požadujú možnosť prenosov dát od zákazníkov.

V praxi účtovných spoločností je značná variabilita v počte a výbere používaných oblastí alebo modulov, ktoré ponúkajú systémy Helios.

K používaným modulom najčastejšie patria:

  • Účtovníctvo
  • Danová evidencia
  • Banka
  • Pokladna
  • Majetok
  • Mzdy a personalistika
  • Medzinárodné účtovné štandardy
  • Riadenie penažných tokov
  • Financná analýza
  • Riadenie projektu

REFERENCIE

Immorent Slovensko, s.r.o.
CCS Consulting,
HMO, s.r.o.,
Essox SK, s.r.o.,
Komerční banka Bratislava a.s.,
Partners Asset Management, a.s.,
Bilanx GM, s.r.o.,
Dafi ,
Contract Administration,
Mazars,
Javurkova a Partners,
Deloitte
BPO, HZ Praha,
Controlling Invest,
Kodap,
Angel‘s Accounting (predtým Ardum & Partners),
Inter - Consult,
Savino & Partners,
Plexus,
Haarmann,
Hemmelrath & Partner Consulting,
Alfery & Partners,
SM-Data,
VGD, s.r.o.

Prípadová štúdia CCS Consulting

Komplexný servis v oblasti práva, daní, účtovníctva a auditu a služby týkajúce sa širšieho podnikateľského poradenstva to všetko zahŕňa ponuka pre klientov poradenskej skupiny CCS Consulting, ktorá pôsobí v regióne strednej Európy. Spoločnosť CCS Consulting vznikla v roku 1993. V súčasnej dobe realizuje poradenstvo v kanceláriách v Bratislave, Prahe, Sofii a Záhrebe prostredníctvom svojho profesijne širokospektrálneho tímu, do ktorého patrí zhruba 110 odborníkov. CCS Consulting poskytuje poradenské činnosti v oblastiach práva, daní, účtovníctva, miezd a auditu, pričom jej základnou ideou je poskytnúť klientovi kompletný servis pod jednou strechou.

Klientela CCS Consulting pochádza prevažne z nemecky hovoriaceho prostredia, pričom v poslednej dobe sa rozširuje aj o klientov z anglicky a francúzsky hovoriacich krajín. V prvých mesiacoch po vzniku firmy používali jej pracovníci pre svoju prácu software s názvom Notia, ale jeho autori neuvažovali o dlhodobom vývoji. Preto sa už po roku od založenia firmy rozhodlo o nákupe nového informačného systému, ktorý by dokázal pokryť celú firemnú agendu. Manažment CCS Consulting sa rozhodol zakúpiť systém Helios Orange (vtedy pod názvom LCS Helios). „Rozhodovanie bolo pomerne jednoduché," spomína Ing. Libor Kadlec, daňový poradca a senior partner pre ekonomické agendy. „V roku 1993 bolo na trhu len niekoľko softwarov. Helios sme vybrali na veľtrhu informačných softwarov v Prahe, kde nás zamestnanci LCS zaujali veľmi dobrou a zaujímavou prezentáciou."

V roku 1994 bola podpísaná zmluva medzi spoločnosťou CCS Consulting a producentom informačného systému Helios Orange, spoločnosťou LCS. Implementácia prebiehala veľmi rýchlo, takže už v tom istom roku mohol byť systém uvedený do ostrej prevádzky. K bezproblémovému priebehu celého procesu implementácie veľmi prispela aj kvalitná spolupráca medzi týmom LCS so stálou účasťou skúseného konzultanta a tímom zákazníka. Tento spôsob spolupráce sa osvedčil aj neskôr, v roku 2002, kedy bol systém upgradovaný na verziu Windows. V CCS Consulting sa implementované moduly Účtovníctvo, Mzdy a Majetok používajú od samého počiatku pre niekoľko desiatok klientov. Ako nadstavbu k týmto ekonomickým modulom sa tu využíva aj manažérske rozhranie a IFRS.

Ako vidí manažment dnes, po vyše trinástich rokoch od implementácie, prínosy systému pre svoju firmu? „Snáď najdôležitejším prínosom pre nás bolo získanie nástroja pre komunikáciu s manažmentom a controllingom našich zahraničných klientov," konštatuje Libor Kadlec. „Využitím flexibility programu sme získali možnosť používať jediný ekonomický software pre rozmanitých klientov, čo nemálo uľahčuje prácu našim zamestnancom," dodáva. CCS Consulting v súčasnej dobe uvažuje o zjednotení informačnej základne všetkých svojich kancelárií, teda okrem Českej republiky a Slovenska, Chorvátska a Bulharska. Manažment v tejto súvislosti premýšľa aj o zavedení informačného systému Helios Orange i pre svoje zastúpenia v týchto krajinách.

Na stiahnutie ( pdf. 181kB )Produkty

arrow
Informačný systém pre malé a stredne veľké spoločnosti
arrow
Informačný systém pre stredne veľké a veľké spoločnosti
arrow
Informačný systém pre stredne veľké a veľké spoločnosti

e-samospráva

Október 2012 - POZVÁNKA: HELIOS Green - riadenie obchodných a servisných činností. Plánovaný čas seminára je od 09:00 do 14:00. Seminár je bezplatný vrátane ...

viac